Sauna Fińska
Sauna Fińska
Sauna Fińska to połączenie dwóch zabiegów, a mianowicie naprzemienne stosowanie ciepło- i zimnolecznictwa. Zabieg polega na szybkim przegrzaniu całego organizmu, a następnie jego ochłodzeniu. Z korzystaniem z sauny fińskiej wiąże się wielowiekowa tradycja, a obecne zasady zostały wypracowane głównie przez Finów. Zabieg ten jest polecany przy leczeniu wielu schorzeń, jednak warto zaznaczyć, że mogą z niego korzystać również ludzie zdrowi, bez konkretnych wskazań.
Grota solna
Grota solna
Grota solna jest najnowszą, oryginalną metodą zastosowania soli w celach leczniczych i rekreacyjnych, według opatentowanych technologii. Jest to miejsce o baśniowym wnętrzu i zbawiennym działaniu na ciało i psychikę. Naturalna sól lecznicza zawiera mikroelementy niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu, który korzystnie wpływa na samopoczucie i działa relaksująco. Czyste, zjonizowane powietrze w grocie solnej poprawia stan zdrowia i wspomaga leczenie wielu chorób. Muzyka lub odgłosy natury wpływają kojąco na naszą psychikę. Kolory (chromoterapia) mają działanie uspokajające, relaksujące lub pobudzające.
Kuracja Kneippa
Kuracja Kneippa
Kuracja Kneippa - Ks. Kneipp, zwany wodnym doktorem, uważał, że woda doskonale służy zachowaniu sił i zdrowia. W chorobie może być najsilniejszym, najbardziej naturalnym, najprostszym, najtańszym i najbezpieczniejszym lekiem, który uspokaja lub pobudza (zależnie od pory dnia). Wodne kuracje miały organizm zaktywizować i uodpornić na stres. Ks. Kneipp opracował ponad 140 technik stosowania wody: od stąpania przez obmywanie, polewanie, szczotkowanie, masaże, okłady, kąpiele, inhalacje. Tak leczył zaburzenia snu, pracy serca, krążenia, astmę, infekcje, osteoporozę, migrenę i wiele innych dolegliwości.
Medytacja chrześcijańska
Medytacja
Medytacja chrześcijańska – modlitwa ciszy i miłosnej obecności wobec utajonego w sercu Boga. Droga modlitwy w ciszy jest głęboko zakorzeniona w tradycji chrześcijańskiej (ojcowie pustyni, lectio divina, medytacja benedyktyńska, karmelitańska, ignacjańska). Istotą medytacji w rozumieniu chrześcijańskim jest trwanie w miłości Trójcy Świętej.

Problemem współczesnego człowieka jest życie w ciągłym stresie i napięciu, co jest przyczyną nerwic, depresji, rozbicia i wypalenia wewnętrznego. Wszyscy jesteśmy coraz bardziej znerwicowani, dochodzimy do naszych granic psychicznych i emocjonalnych.

Medytacja chrześcijańska integruje człowieka wewnętrznie, wycisza, czyni go coraz bardziej spójnym, wprowadza w ludzkie życie harmonię i jedność wewnętrzną, przede wszystkim jedność z Bogiem, jedność z człowiekiem oraz jedność z wszystkim co istnieje.

Szansą medytacji chrześcijańskiej -- używając pojęcia V. E. Frankla -- jest logoterapia, czyli leczenie przez doświadczanie sensu i celu życia, leczenie przez doświadczanie miłości Boga.
(Józef Augustyn SJ, Medytacja chrześcijańska - szanse i zagrożenia. http://mateusz.pl/duchowosc/ja-mch.htm)
© 2015 Leśna-Polana. All Rights Reserved. Designed By Gemini-Group.eu

Wybierz język